Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více

O společnosti Panasonic

Panasonic Czech Republic, s. r. o., byla založena 10. srpna 1995 v Praze s cílem rozšířit obchodní aktivity na českém trhu. Hlavním úkolem této společnosti bylo dosáhnout maximální spokojenosti zákazníků poskytováním technické podpory, vytvářením prodejních kanálů, distribucí a činností v oblasti marketingu a reklamy. Společnost Panasonic Czech Republic v současné době v České republice prodává přes 800 druhů produktů, včetně 550 různých výrobků kategorie audio/video, 240 výrobků z oblasti telekomunikace a IT a 30 druhů domácích spotřebičů.

Do základní obchodní filozofie společnosti Panasonic, která stanovuje hlavní cíle společnosti, postoje a chování jejích zaměstnanců a pravidla, jimiž se propojují všechny pracovní činnosti, patří i aktivity sloužící ke zlepšování našeho životního prostředí a zvyšování životní úrovně celé společnosti. Proto je nedílnou součástí aktivit společnosti Panasonic také sponzoring rozmanitých projektů v oblasti kultury, sportu, vzdělání a charity. V dubnu 1997 zahájila v Plzni provoz továrna na výrobu televizorů Matsushita Television Central Europe, s. r. o., která od loňského roku nese název Panasonic AVC Networks Czech, s. r. o. První televizory z této továrny byly dodány do SRN již v červnu 1997. PAVCCZ představuje jednu z nejrozsáhlejších zahraničních investic v České republice ve výši 4,2 miliardy korun. Od roku 1997 společnost vyrobila víc než 7,6 milionu klasických vakuových televizorů. Letos v lednu jejich produkci ukončila, do konce roku plánuje výrobu zhruba 2 milionů kusů televizorů s plochými zobrazovacími displeji. Vedle výroby televizorů se PAVCCZ zabývá i jejich výzkumem a vývojem. Počet zaměstnanců plzeňského závodu postupně stoupá až na současných 5000 lidí. Společnost obdržela cenu za 1. místo v soutěží Investor roku 2000 v kategorii Největší expanze. Největší výrobce televizorů v Česku otevřel loni v Plzni i svou vlastní školu. V letošním roce nastoupilo do této ojedinělé odborné školy 200 lidí. Studium charakteru vnitropodnikového vzdělávacího programu je dvouleté při zaměstnání. Škola má tři odborné úrovně: nejnižší pro vedoucí částí výrobních linek, další pro mistry-specialisty a nejnovější pro supervizory a manažery. Dvouletý projekt "Zaměstnanec elektrotechnického průmyslu" hradí ze 60 procent Evropský sociální fond, jehož garantem je Úřad práce. Zbytek peněz dává firma. Po skončení dotací bude škola pokračovat. V Plzni má zůstat natrvalo.
   

V únoru 2001 založila společnost Panasonic European Laboratories GmbH, sídlící v SRN, novou laboratoř v Plzni, nazvanou Panasonic Europe Software Development Laboratory, s. r. o. (PESDL) Společnost PESDL je součástí evropské sítě výzkum ných a vývojových pracovišť společnosti Panasonic AVC Networks a je zaměřena na vývoj softwaru pro moderní přijímače digitální televize. Posledním významným projektem společnosti Panasonic v České republice bylo otevření nové továrny na výrobu autorádií firmy Panasonic Automotive Systems Czech, s. r. o., v Pardubicích. Společnost PASCZ byla založena v březnu 2001 jako dceřiná společnost firmy Panasonic, a její evropská výrobní základna. Rok poté, v březnu 2002, byla slavnostně spuštěna výroba v novém provozu, jehož výstavbu a rozvoj provázela investice o výši 3 miliardy korun. Společnost se specializuje na výrobu audiosystémů do automobilů pro evropský i mimoevropský trh a v současné době zaměstnává více než 1100 lidí. Roční produkce autorádií činí přes 1,6 mi lionu kusů.